2010.03.05. 19:45

Döntetlennel kezdte a tavaszt az új Mikolai Turul

<p>Kétszer is vezetést szerzett a Mikolai Turul a Besztercei Gloria II elleni labdarúgó bajnoki mérkőzésen, viszont a vendégek mindkét alkalommal kiegyenlítettek. Az egy pont sem rossz.</p>

Közel volt a sikerhez a Mikolai Turul labdarúgó–csapata a III. Liga 6. csoportjának második tavaszi fordulójában: Călin Şoimoşan edző legénysége 2–2–es döntetlent játszott hazai pályán a Besztercei Gloria II-vel szemben.
A mikolaiak egyébként első idei meccsüket játszottak. Egy hét állt az újjá alakult Turulnak, hogy felkészüljön a tegnapi találkozóra, ugyanis a román szövetség jóvá hagyta, hogy a 18. forduló mérkőzését elhalasszák.
A pénteki összecsapás elején egyébként látszott a mikolaiak játékán a felkészületlenség. A vendégek enyhe mezőnyfölényben játszottak, a hazaiaknak első veszélyes kapura lövésére pedig tíz percet kellett várni. Shannat lövését viszont könnyedén védte Hreab. Ezután sikerült a Turulnak kiegyenlíteni a játékot, a 32. percben pedig gólt is sikerült rúgni: Feier tört be középen, a hatoson belül pedig Puţinak tette ki jobb oldalra, aki üres kapuval már nem hibázhatott.
A második félidő elején kettőre növelhette volna előnyét a Turul, viszont Shannat gyengén végezte el az általa kiharcolt 11–est. Nem sokkal ezután a beszterceiek ki is egyenlítettek: egy középre ívelt labdára Moldovan emelkedett magasan a védők fölé és fejelte a labdát Oşan kapujában. A Turul nem adta fel a harcot, tíz perccel később ismét átvették a vezetést a szatmáriak: Pop Vasile ziccerből a vetődő hálóőr alatt gurította a labdát a kapuba. Végül mégsem sikerült megőrizni az előnyt, ugyanis öt perccel a meccs vége előtt Fizeşan fejes góllal egyenlített.
A mikolaiak így is pontszerzéssel kezdték a tavaszi idényt, ami – a körülményeket tekintve – dicséretes dolog. Kedden Szászsebesen, a helyi CSM elleni, a 18. fordulóból elhalasztott meccset játssza a Turul.