Sport

2024.04.02. 18:01

Két pontra az osztályozótól a Biharszentandrási Cri§ul

A Biharszentandrási Crişul a hétvége folyamán megkezdte szereplését a III. Liga 10. csoportjának felsőházi rájátszásában, első ellenfele a pontvadászat második helyen álló Szatmárnémeti Olimpia VSK volt idegenben. A Crişul részéről hiányzott a veterán gólvágó Ioan Hora, mivel az alapszakasz utolsó fordulójában kiállították a Szatmárnémeti 1921 Olimpia együttesével szembeni találkozón. A mérkőzés kiválóan indult a szentandrásiak számára, miután negyedóra elteltével megszerezték vezetést Robert Popescu találatával (0–1). A Bihar megyeiek nem elégedtek meg ennyivel, és a 70. percben megduplázták előnyüket a mindössze 17 éves Constantin Trip révén (0–2). Az Olimpia néhány perccel később szépített Mansour Samake góljával, ám az egyenlítésre már képtelenek voltak. A végeredmény 1–2, a Biharszentandrás a győzelemnek hála két pontra megközelítette az osztályozós pozícióban tanyázó szatmáriakat. A Crişul a következő fordulóban a negyedik Máramarosszigeti VSK otthonába látogat szombaton 17 órától. A Félixfürdői Lotus az alsóház első fordulójában 2–2-es döntetlent játszott otthon a Nagybányai Minaur ellen.