15 órája
Bolojan: A második fordulóban az urnákhoz járuló valamennyi választópolgár történelmet fog írni

Fotó: presidency.ro
Az elnökválasztás május 18-i második fordulójában az urnákhoz járuló valamennyi választópolgár történelmet fog írni - jelentette ki május 7-án, szerdán Ilie Bolojan.
Az ügyvivő államfő a romániai üzleti vezetők találkozóján mondott beszédében rámutatott, a változás mozgatórugója nem Bukarest, nem egyik vagy másik kormány, hanem azok az emberek, akik akár verseny-, akár az állami szférában tevékenykedve teszik a kötelességüket. ,,De sokkal gyorsabb ütemű a változás, ha az emberek többet tesznek annál, amit kérnek tőlük. Önök többet tesznek az elvártnál, és ez jelenti a fejlődés felgyorsulását" - mondta a jelen levő vállalkozóknak.
Bolojan hozzátette, el kell ismerni, hogy az ország jelenlegi helyzete nem ,,ideális", de minden választópolgár, aki május 18-án elmegy szavazni, történelmet fog írni. ,,Menjenek el szavazni és szavazzanak úgy, ahogy a lelkiismeretük diktálja, de gondoljanak Románia státuszára a világban, gondoljanak a méltóságra, a dolgozó emberekre, a normalitásra. Ezek mind az európai Románia irányába mutatnak, egy olyan Románia irányába, amely megérti, hogy teljesítményt elérni csak komolysággal lehet, nem botrányokkal" - fogalmazott az ügyvivő államfő.