Labdarúgás

2023.08.01. 14:07

Továbbra is veretlen a Szuperligában a Sepsi OSK

Szakács Dávid

A Sepsi OSK a csütörtöki Konferencia Liga-selejtező győzelmet követően a Szuperliga 3. fordulójában Bukarestbe látogatott, ahol a most feljutott Dinamo volt az ellenfele. A találkozó elején a két csapat hasonló szinten futballozott, az első nagy helyzet a fővárosiak előtt adódott, Politic lövését Niczuly Roland, az OSK kapusa kiválóan hárította. A háromszékiek az első félidő vége felé megszerezték a vezetést, miután Varga Roland tűpontos beadását Safranko a hálóba küldte (0–1). A térfélcserét követően a hazaiak mindent megtettek az egyenlítés érdekében, legnagyobb lehetőségük a 72. percben adódott, az OSK együttesét a felsőléc mentette meg a góltól. A sepsiszentgyörgyiek a mérkőzést az utolsó 10 percben döntötték el, az észak-macedón Alimi révén (0–2). A hosszabbítás legvégén a Sepsi megadta a kegyelemdöfést, Aganovic jobb felső sarokba tartó bombagóljával (0–3). A székelyföldi gárda ezzel jelenleg a pontvadászat harmadik helyén áll, kapott gól nélkül.