2011.03.02. 09:58

Iskolás cselgáncs bajnokok lettek

<p>A Bihorul Sportközépiskola három cselgáncsozó diákja (Patricia Petraş, Larisa Florian, Răzvan Bodea) aranyérmet szerzett a 17 éves korosztályok Nagybányán rendezett országos bajnokságán.</p>

Korosztályának három újdonsült bajnoka – amint azt a keddi sajtótájékoztatón is hangoztatták – eredményes szereplésüket illetően igen sokat köszönhet edzőiknek, az Aurelian Fleisz-Alex Goncsarenko párosnak, akik korán felfedezték tehetségüket és igyekeztek csiszolni, javítani tudásukat. Patricia Petraş a 48 kg-os, Larisa Florian az 52 kg-os, Răzvan Bodea pedig a 81 kg-os súlycsoportban szerzett bajnoki címet. Larisa minden mérkőzését idő előtt nyerte meg, míg csapattársnője. Patricia annak ellenére diadalmaskodott, hogy nem sokkal a nagybányai döntő előtt vakbél műtéten esett át. Rajtuk kívül Rareş Trif (50 kg) és Andrei Stoica (60 kg) mindketten az ötödik helyen végeztek, igaz, edzőjük tőlük bronzérmet várt.

Ligia Grozav magasugrásban (1,75 m) ezüstérmes lett az atléták fedettpályás országos nagyifjúsági bajnokságán, csapattársa George Negru távolugrásban (6,71 m) volt negyedik. A 14 évesek fiú kosárlabda-bajnokságában: Bihorul ISK–Kolozsvári Speranţa 55–15. Az U20-as elődöntő tornán: ISK–Temesvári Bega 61–87, ISK–Marosvásárhely 20–0. A leány röplabdázók (reménységek) megyeközi tornáján: ISK–Temesvár 0–3, ISK–Lugos 0–3, ISK–Karánsebes 0–3, ISK–Lipova 3–0. A váradi csapat tagjai: Horváth, Fechete, Popnorean, Cseke, Ulici, Martin, Goman, Nyulas, Cadar, Nákó, Fürtös, edző: Dana Pascu.