2024.04.10. 16:57

Nemzetközi sakkversenyt rendeztek Székelyhídon

Illusztráció

BN-összeállítás

A székelyhídi központi vendéglőben rendeztek múlt hétvégén, immáron hetedik alkalommal nemzetközi sakkversenyt, ahol 16 romániai, valamint 18 magyarországi sakkozó volt jelen. A megmérettetés főbírója a magyarországi Szilágyi Tibor volt. A hétfordulós, 2x30 perces mérkőzésekkel tarkított sakktornán három kategóriában (ifjúsági, felnőtt, veterán) harcoltak egymás ellen a résztvevők. Az ifjúságiak csoportjában Martin Krisztián (Érmihályfalva) diadalmaskodott, őt követte a dobogó alsó két fokán Máté Botond és Konyári Márkó (mindkettő Nyíracsád). A felnőttek korosztályában Palli Alex (Nagyvárad) végzett az élen, a második Paul Marius (Nagyvárad), a harmadik pedig Tóth Nicolae (Nagyvárad) lett. A veteránoknál Gardó Ferenc (Székelyhíd) teljesített a legjobban, az ezüstérmet Vass László (Nagyrábé), míg a bronzérmet Lavinel Cruceru (Nagyvárad) kaparintotta meg. A települések közötti játszmák a Nagyvárad sikerével zárult, a második helyen a Nagyrábé, a harmadik pozícióban pedig a Nyíracsád végzett. A házigazdák negyedikként zárva lemaradtak a dobogóról. A győztesek az eredményhirdetés során oklevelekben, érmekben, illetve kupákban részesültek.