május 6., kedd

FridaIvett névnap

Elnökválasztás

5 órája

FRISSÍTVE| Predoiu: A PNL vezetősége egyöntetűen Nicușor Dan támogatása mellett döntött

FRISSÍTVE| Predoiu: A PNL vezetősége egyöntetűen Nicușor Dan támogatása mellett döntött

Forrás: Mediafax

Agerpres

A Nemzeti Liberális Párt (PNL) politikai bizottsága május 5-i, hétfői ülésén egyöntetűen megszavazta, hogy az alakulat Nicușor Dan független jelöltet támogassa az elnökválasztás második fordulójában - jelentette be Cătălin Predoiu.
Az ideiglenes elnök szerint meg kell akadályozni, hogy ,,a szélsőségesség a Cotroceni-palotába jusson".
Predoiu azt is elmondta, hogy a párt miniszterei folytatják a munkát, amelyre az esküjükben vállalkoztak.
Az ideiglenes pártelnök nem kívánta kommentálni a PSD döntését, miszerint a párt kilép a koalícióból, Marcel Ciolacu pedig visszaadja miniszterelnöki mandátumát. ,,Mi nem befolyásolhatjuk a PSD döntéseit, politikai valóságként tekintünk ezekre" - fogalmazott.
Predoiu hangsúlyozta, megbízást kapott pártja vezető testületétől, hogy a későbbiekben tárgyaljon az új miniszterelnök-jelölt személyéről, jelenleg azonban az elnökválasztás második fordulójára kell koncentrálniuk, hiszen meg kell akadályozni a nacionalista jelölt győzelmét. A választók jelentős hányada még határozatlan, illetve vannak, akik még változtathatnak a döntésükön a pártok magatartásának függvényében - érvelt Predoiu.
Szerinte a választópolgárokat két dolog érdekli ebben az időszakban: mi lesz az elnökválasztáson és mi lesz az ország vezetésével. ,,A mi minisztereink a továbbiakban is teszik a kötelességüket" - nyomatékosította a PNL ügyvivő elnöke.

 

Hírlevél feliratkozás
Ne maradjon le a erdon.ro legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!

Rovatunkból ajánljuk

További hírek a témában