14 órája
Lassan halad a Bihar FC sérültjeinek felépülése

Jósa Attila
A tavaszi idény során a Bihar FC nem számíthatott Călin Jurj játékára, miután a jobbhátvéd február 1-jén, a Karcag elleni felkészülési mérkőzésen (1–2) szenvedett térdsérülést a Motorul Stadion műfüvén. A részletes vizsgálatok – több MRI és egy artroszkópia – során hátsó keresztszalag-szakadást állapítottak meg a jobb térdében.

„Kolozsváron műtött meg április 23-án dr. Răzvan Melinte. Azért telt el ilyen sok idő a sérülés és az operáció között, mert előbb el kellett távolítani a térdemben felgyülemlett folyadékot” – nyilatkozta Jurj. A beavatkozás körülbelül 90 percig tartott, a játékos pedig egy mesterséges szalag beültetése mellett döntött, mert „a felépülés így sokkal gyorsabb”. A szélső hátvéd jelenleg még két hétig rögzített lábbal pihen, utána fokozatosan kezdheti meg a rehabilitációt. Ha minden a tervek szerint halad, júliusban ismét csatlakozhat az edzésekhez. „Meglátjuk, hogyan reagál majd a szervezetem, remélem, minden rendben lesz. Már nagyon várom, hogy visszatérhessek a csapathoz. Boldog vagyok, hogy a társaim három fordulóval a vége előtt teljesítették a kitűzött célt. Követem a meccseiket, drukkolok nekik, hogy az utolsó találkozót is megnyerjék a Nyárádtő ellen, fontos lenne, hogy sikerüljön szépen lezárjuk a szezont. Biztos vagyok benne, hogy a következő idényben sokkal jobban fogunk szerepelni a II. Ligában” – tette hozzá a 2000. augusztus 3-án Nagyváradon született védő.
Jurj a szezonban 16 mérkőzésen lépett pályára az FC Bihor színeiben – ebből 15-ször a másodosztályban, egyszer pedig a Román Kupában –, összesen 1.060 játékpercet töltve a pályán.
Gîdea is lábadozik
A csapat másik súlyos sérüléssel bajlódó játékosa Mihai Adrian Gîdea, aki már hosszabb ideje harcképtelen. A 25 éves középpályás edzés közben sérült meg, és 2024. december 15-én operálták meg Magyarországon. Az orvosi diagnózis teljes elülső keresztszalag-szakadás volt a jobb térdében. Gîdea jelenleg Félixfürdőn végzi a rehabilitációját, amely erőnléti edzésekből és futásból áll.
„Remélem, hogy az edzőtábor kezdetén már be tudok kapcsolódni a közös munkába, és a bajnoki rajtra versenyképes állapotba kerülök” – nyilatkozta bizakodva Gîdea, aki a 2024/2025-ös idényben hét mérkőzésen játszott, 394 percet töltött a pályán, és egy gólt is szerzett a Bihar FC színeiben.