2024.04.15. 17:41

Visszacsúsztak a negyedik helyre a váradi kézilabdázók

Forrás: CSM Oradea-Handbal

Szakács Dávid

A Nagyváradi VSK kézilabdacsapata szombaton a listavezető Székelyudvarhelyi VSK otthonába látogatott a másodosztály felsőházának 10. fordulójában. A váradiak meglepően agresszívan és fegyelmezetten indították az idegenbeli találkozót, ahol a 20. percig még vezettek is (12–13). A hazaiak ezt követően átvették az irányítást, és a szünetig háromgólos előnyt alakítottak ki (21–18). A térfélcsere után a székelyföldi együttes dominált, zsinórban öt találatot szerezve már hét egységgel lépett el a Nagyváradtól (26–19). Az utolsó 20 percben a két alakulat közötti különbség tovább növekedett, a székelyudvarhelyiek végül 44–35-re diadalmaskodtak a piros-kékek felett. A mérkőzés legeredményesebb vendégjátékosa Ciprian Aungurenci és Alexandru Farcaş lett 8-8 találattal. A nagyváradiak ezzel a vereséggel visszaestek a negyedik helyre a tabellán egyenlő pontszámmal állva a Fogarasi VSK-val. Cosmin Liberţ tanítványai a következő fordulóban hazai pályán lépnek majd pályára a Resicabányai VSK ellen csütörtökön 17.30-tól.