2024.04.03. 15:41

Csúfos vereségbe szaladt bele a Román Kupában a CFR

Forrás: Sportpictures

Szakács Dávid

A Szuperliga harmadik pozíciójában álló Kolozsvári CFR volt a legszerencsésebb a Román Kupa negyeddöntőjének sorsolását követően, ugyanis a vasutasok a másodosztályban szereplő Vajdahunyadi Corvinul együttesét kapták ellenfélül. A vajdahunyadi klub az előző idény végén jutott fel a II. Ligába, ahol idén meglepetéscsapatnak számít, miután újoncként bejutott a felsőházi rájátszásba. A kupa szabályainak értelmében a mérkőzés házigazdája mindig a papíron gyengébbnek számító gárda, így az öszszecsapást a vajdahunyadi Michael Klein Stadionban vívták. A találkozó borzalmasan indult a kolozsváriak számára, a játékvezető a 11. percben piros lappal „díjazta” Tahcídisz könyöklését. A kiállítás megfogta a vendégeket, tíz emberrel képtelenek voltak támadni, sőt a félidő legvégén a Corvinul megszerezte a vezetést Lică révén (1–0). A térfélcserét követően a hazaiak Coman, Pîrvulescu, illetve Pop találatával 4–0-ra kiütötték a Kolozsvárt, továbbjutva ezzel történelmük folyamán először a torna elődöntőjébe.