Felkészülési meccs

2024.03.27. 17:34

Kolumbia már nagyobb falat volt a románoknak

Forrás: sportpictures.eu

A román labdarúgó-válogatott az észak-írek elleni hazai döntetlent követően Kolumbiával találkozott felkészülési meccsen az Atletico Madrid stadionjában. A román csapat kezdőjében helyet kapott Horaţiu Moldovan is, aki téli, Atleticóba való átigazolása óta először védhetett a Metropolitano gyepszőnyegén. A kolumbiaiak kiválóan kezdték a mérkőzést, és már 6. percében mattolták a matracosok másodszámú kapusát Cordoba fejesével (1–0). Az első félidő során Románia birtokolta többet a játékszert, ám veszélyeztetni képtelen volt a ellenfele kapuját, sőt egy kitűnő támadás végén Arias találatával már 2–0-ra vezettek a dél-amerikaiak. A folytatásban Kolumbia folytatta agresszív és hatékony támadójátékát, és a 80. percben újból betalált a csereként beállt Asprilla révén (3–0). A románok ezután mindent megtettek a becsületgól megszerzése érdekében, ami öt perccel később meg is érkezett, miután Ianis Hagi egy labdaszerzést követően betalált a kolumbiai portás mellett (3–1). A Trikolórok a hosszabbítás utolsó percében ismét szépítettek Tănase góljával, beállítva ezzel a végeredményt (3–2).