2024.03.24. 18:41

Húszpontos hátrányból fordított a Nagyváradi VSK U kosárcsapata

A Nagyváradi VSK U kosárlabdacsapata szombaton 81–75-re legyőzte idegenben a Brassói Corona együttesét a Nemzeti Liga Top 10-es szakaszának 8. fordulójában.

Forrás: Brassói Corona

A Nagyváradi VSK U kosárlabdázói a Voluntari felett aratott győzelmet követően a sereghajtó Brassói Corona otthonába látogattak a bajnokságban. A Vörös Oroszlánok katasztrofálisan indították az összecsapást, miután a hazaiak az első nyolc perc után 20 pontos előnyre tettek szert (29–9). A hideg zuhanyt követően a váradiak megkezdték a felzárkózást, és a szünetre csupán hat egységnyi hátrányban voltak (45–39). A harmadik negyedben Cristian Achim tanítványai tovább folytatták a visszakapaszkodást, és sikerült kiegyenlítsenek az utolsó játékrész előtt (64–64). A végjátékban a Nagyvárad megszerezte a vezetést, és végül hatpontos különbséggel, 81–75-re megnyerte a találkozót. A mérkőzés legeredményesebb kosárlabdázója a váradi színekben szereplő Toddrick Gotcher lett 17 találattal. A VSK U a következő fordulóban a Nagyvárad Arénában fogadja majd pénteken 18 órától a Bukaresti Dinamo gárdáját.

Brassói Corona – Nagyváradi VSK U 75–81 (29–9, 16–30, 19–25, 11–17) Brassó, Dumitru Popescu Colibaşi Sportcsarnok – 1.000 néző Corona: Petică 2, O. Barro 12, Anderson 13, Oinaru 7, Williams Jr. 15, Armstrong 12, V. Petrescu 3, Gray 3, A. Gheorghe, Cane 8, V. Georgescu. Vezetőedző: Ionuţ Bâscoveanu. VSK U: K. Richard 14, Tarolis 9, T. Gheorghe, Freeman 7, Pearson 10, Gaddy Jr., Gotcher 17, Arledge 11, Nicolescu 2, Baciu 11, Năstruţ, Schmidt. Vezetőedző: Cristian Achim. Játékvezetők: Ciprian Stoica, Amalia Marchiş, Răzvan Opriş.