Első forduló

2024.02.07. 17:26

Továbbjutottak a Román Kupában a kézilabdások

Forrás: CSM Oradea - Handbal

A Nagyváradi VSK kézilabdázói kedden a Krajovai CSU otthonában harcoltak a továbbjutásért a Román Kupa első fordulójában. A mérkőzést az elejétől a végéig a váradi játékosok kontrollálták, már az első hat percben ötgólos előnyre tettek szert, ami a szünetre kilencre duzzadt (18–9). A piros-kékek irányítottak a második játékrészben is, a házigazdák csupán az eredmény után futottak. A végeredmény 36–28, a VSK bejutott a kupa második körébe, ellenfelét azonban csak a későbbiekben tudja meg.

A krajovai meccs legjobbja Szász Csongor lett, aki tíz találatával oroszlánrészt vállalt csapata sikerében. Cosmin Liberț alakulata a következő összecsapáson idegenben játszik a Vidombáki Teutonok ellen a másodosztály felsőházi rájátszásában szombaton 13.30-tól.