Drámai végjáték

2024.02.04. 15:04

Kínkeserves győzelem a Voluntari ellen

A Nagyváradi VSK U kosárlabdázói dráma végjáték után, hosszabbításban 96–89–re legyőzték a Voluntari CSO együttesét a Nemzeti Liga TOP 10-es szakaszának 2. fordulójában.

Forrás: CSM Oradea

A Nagyváradi VSK U a Bukaresti Rapid otthonában aratott győzelmet követően a tabella ötödik helyét elfoglaló Voluntari alakulatát fogadta szombat este a Nagyvárad Arénában. Az ellenfél kevés nézőt mozgatott meg, a találkozóra körülbelül 2000 néző látogatott ki. A váradiak rengeteg hibával kezdték az összecsapást, így nem meglepő, hogy a vendégek 27–24-re megnyerték az első tíz percet. A második játékrészben a VSK U játéka javult és átvették a vezetést az eredményjelzőn (44–41).

A folytatásban az Ilfov megyeiek újból előnyhöz jutottak, sőt, az utolsó 5 percben már 7 ponttal is vezettek (72–79). A végjátékban viszont a Vörös Oroszlánok megrázták magukat és 7,3 másodperccel a vége előtt kiegyenlítettek, ezzel hosszabbításra mentve a mérkőzést (84–84). Az extra 5 percben a Nagyvárad már kezébe vette a játékot és végül magabiztosan 96–89-re behúzta a meccset, így továbbra is a második helyen állnak a bajnokságban a Kolozsvár mögött.

„Megmutattuk, hogy mire vagyunk képesek vert helyzetben. Az utolsó negyedben hétpontos hátrányban is voltunk, mégsem adtuk fel a küzdelmet. A hazai pálya óriási támogatást adott, a közönség vitt minket előre a végén” – nyilatkozta a lefújás után Cristian Achim, a VSK U vezetőedzője.

Achim tanítványai szerdán 20 órától „élet-halál” mérkőzést vívnak a továbbjutás érdekében az olasz Pallacanestro Varese ellen a FIBA Európa-kupa csoportkörének utolsó fordulójában. A taljánok legyőzése negyeddöntőt érne a váradiaknak, ahol utoljára a 2021-22-es idényben szerepeltek.

Nagyváradi VSK U – Voluntari CSO 96–89 (24–27, 20–14, 24–29, 16–14, h.u.:12–5)

Nagyvárad Aréna, 2167 néző

VSK U: K. Richard 13, Tarolis 14, Neal 17, Gheorghe, Freeman 4, Schmidt, Gotcher 17, Arledge 1, Pearson 14, Năstruț, Nicolescu 10, Baciu 6. Vezetőedző: Cristian Achim.

Voluntari: Mitchell 14, Tohatan 6, Feazell 13, Odomes 22, Polyák 13, Nicoară 7, Cotoară, Miseailo, Oláh 8, Allen 3, Shumate 3, Vida. Vezetőedző: Ainars Bagatskis.

Játékvezetők: Faur Alin, Grigoraș Laurențiu és Bukuresti Loránd.