Sport

2024.01.11. 16:09

Alaposan elpáholta a Varese a váradiakat

A Nagyváradi VSK U 100–81-re vereséget szenvedett az Itelyum Varese csapatától a FIBA Európa-kupa N csoportjának 3. fordulójában.

A szerda esti mérkőzést teljes egészében a házigazdák irányították, az olaszok Nicolo Mannion vezetésével már a találkozó elején magukhoz ragadták a kezdeményezést, az első 10 perc után 27–19 volt az állás a Varese javára. A második negyedben úgy tűnt, magára talál a váradi alakulat, Richard remek triplája után 33–28-ra zárkózott fel a VSK U. A szoros eredmény meglepő módon a Vörös Oroszlánokat zavarta meg jobban, Moretti hárompontosa és Libizzi szemfüles kosara után 10 pontra nőtt a különbség. A Varese nagyon „elkapta a fonalat”, egy ponton 17 pontos előnyre is szert tett ebben az időszakban, a félidőben pedig 52–38-ra vezetett.
Fordulás után sem változott a játék képe, Mannion senkitől sem zavartatva szerzett kosarat, ezzel már 20 pontra növelte a Varese előnyét. Az olaszok nem lassítottak, sőt, látványosabbnál látványosabb megoldásokra törekedtek, ebben pedig remek partnernek bizonyult a váradiak kissé hitehagyottnak tűnő alakulata. A harmadik felvonásban már-már megalázó, 30 pontos (81–51) különbség is kialakult a két csapat között, ezen Pearson tudott kozmetikázni a negyed vége előtt.
Alighanem Cristian Achim, a VSK U vezetőedzője is érezte, hogy a már biztos vereség ellenére is fel kell ráznia a csapatát. A negyedik negyed Arledge négy pontjával indult, Neal kosra után pedig már 10–0-ás sorozatnál járt a váradi csapat. A Varese időt kért, ezt követően Moretti egy hárompontos dobással törte meg a piros-kékek lendületét. A végjátékban a VSK U már nem tudott visszajönni a meccsbe, de a megsemmisítő vereséget sikerült elkerülni. Brown volt a Varese legeredményesebb pontszerzője 17 ponttal, őt Mannion követte 14 ponttal. Cătălin Baciu és Donatas Tarolis egyenként 14 pontot szerzett a Vörös Oroszlánoknál.
A szerda esti meccset követően mindkét csapat 1–2-es mérleggel áll, hasonlóan a holland ZZ Leidenhez. A csoportot a Niners Chemnitz vezeti 3–0-s összesítéssel. A váradiak január 17-én, szerdán 20 órától a Chemnitz ellen lépnek pályára, annak otthonában.

Varese, Lino Oldrini Sportcsarnok, 2135 néző.
Itelyum Varese – Nagyváradi VSK U 100–81 (26–19, 26–19, 29–16, 19–27)
Itelyum Varese: Librizzi 11, Moretti 13, Virginio 3, Woldetensae 6, Young 6, Brown 16, Hanlan 8, Mannion 14, McDermott 10, Spencer 2, Ulaneo 11. Vezetőedző: Thomas Bialaszewski.
VSK U: Richard 10, Tarolis 14, Neal 5, T. Gheorghe, Freeman 8, Gotcher 7, Pearson 9, B. Nicolescu 4, Arledge 10, Baciu 14. Vezetőedző: Cristian Achim.