Szuperliga

2023.12.21. 09:01

A FCSB hozta a kötelezőt a Poli ellen

Forrás: Sportpictures

A tabella élén álló FCSB idegenben lépett pályára a Szuperliga 21. fordulójának kedd esti játéknapján a Jászvásári Poli otthonában. A találkozó első negyedóráját követően megszerezték a vezetést a fővárosiak, miután a Puskás Akadémia korábbi játékosa, Alexandru Băluţă kihasználta a hazaiak védelmi hibáját (0–1). A Poli hamar válaszolt a bekapott gólra Robert Ion révén (1–1). Percekkel később a vendégek tizenegyest jutottak, és újból előnybe kerültek Florinel Coman magabiztosan értékesített büntetőjével. A folytatásban mindkét együttesnek adódtak helyzetei, ám újabb gólt csupán Coman tudott szerezni a mérkőzés hajrájában szintén tizenegyesből (1–3). A győzelemnek köszönhetően a FCSB már 11 pontos előnnyel rendelkezik főriválisaival, a Kolozsvári CFR és a Krajovai Universitea együttesével szemben. A nap másik összecsapásán Krajovai FCU 1948 2–0-ra legyőzte a Ploieşti Petrolul gárdáját Achim, illetve Blănuţă találatával.