2023.12.19. 07:08

A cserék hozták meg a győzelmet a Sepsinek a CFR ellen

Forrás: Sepsi OSK

A felsőházi rájátszásba való bekerüléséért küzdő Sepsi OSK otthon fogadta a tabella második helyén álló Kolozsvári CFR együttesét a labdarúgó Szuperliga 20. fordulójának erdélyi rangadóján. A találkozó első komolyabb helyzetét a háromszékiek alakították ki, Ninaj lövését a CFR hálóőre, Sava megfogta. A 31. percben azonban megjött a kolozsváriak válasza, miután Tachtsidis 20 méterről kilőtte a bal alsó sarkot (0–1). A szünet után Bernd Storck, az OSK trénere négyet is cserélt, a hazaiak játéka ettől hatékonyabbá vált, és a 70. percben kiegyenlítettek Kallaku bombagóljával (1–1). Negyedórával később az OSK győztes találata is megszületett a csereként beállt Damascan révén (2–1). Storck irányítása alatt a Sepsi OSK zsinórban harmadik bajnoki sikerénél jár, ezzel feljöttek a felsőházi rájátszást érő ötödik helyre, míg a Kolozsvár továbbra is a második, hátránya viszont immár nyolc pont a listavezető FCSB-vel szemben.