2023.11.14. 18:31

Taroltak a Crişul karatésai Izvorani-ban

Forrás: Nagyváradi Crişul

Szakács Dávid

A Román Karate-szövetség november 11-én rendezte meg az izvorani-i „Sydney 2000” Olimpiai Komplexumban az E.S.K.U. Tradicionális Shotokan Karate Országos Bajnokságot. A Nagyváradi Crişul Sportklub ezen a versenyen a Mezei Tünde által edzett szakosztállyal volt jelen, és nem kevesebb, mint tíz érmet gyűjtöttek össze. A legnagyobb teljesítmény Paşca Andrei nevéhez fűződik, aki két versenyszámban is a dobogó legmagasabb fokára ért fel a -40 kg-osok kategóriájában. A Crişul ezen kívül még három aranyérmet szerzett Chiş Eduard (-35 kg), Irinyi Dávid (-55 kg), illetve Groze Izabela (+45 kg) révén. Chiş és Groze a kumite versenyszámban is indultak, ahol mindketten bronzéremmel zártak. Egy másik fiatal tehetség, Andrei Adam az előbb említett csapattársaihoz hasonlóan két kategóriában versenyzett, melyben egy ezüstöt és egy bronzérmet zsebelt be a +55 kg-osoknál. A nagyváradi sportklub utolsó érmét Boşca Patricia szerezte, miután harmadik lett a +61 kg-osok számában.