Sport

2023.11.27. 08:50

Szoros mérkőzésen nyert a CAO-NAC

A CAO-NAC 1910 szombaton hazai környezetben fogadta a Biharrósai Unirea együttesét a IV. Liga Déli csoportjának 16. fordulójában. A találkozó első lehetőségét a 7. percben a Biharrósa alakította ki, miután Raul Ardelean lövését óriási reflexszel védte a hazaiak hálóőre. Két perccel később jött a váradiak válasza, Zádori Sebastian labdája centikkel kerülte el a kaput. A 38. percben egy kezezés miatt a játékvezető büntetőt ítélt a vendégeknek, amit Ardelean magabiztosan értékesített (0–1). A második félidőben feljavult a NAC játéka, és az 52. percben Sergiu Ciocan tizenegyesével sikerült az egyenlítés (1–1). Az összecsapás 70. percében a Nagyvárad megfordította a meccset, miután Ciocan szögletét követően Waritz Ákos három méterről a hálóba talált (2–1). A biharrósaiak a találkozó végjátékban mindent megtettek az egyenlítés érdekében, a házigazdák azonban állták a sarat. A végeredmény 2–1, a zöld-fehérek a győzelemnek hála megszerezték az alapszakasz déli csoportjának bajnoki címét.