Kosárlabda

2023.11.19. 18:10

Győzelemmel hangolt a Legia elleni mérkőzésre a VSK U

Forrás: CSM Oradea

A Nagyváradi VSK U a Râmnicu Vâlcea-i SK otthonában vendégeskedett a Nemzeti Liga alapszakaszának a 9. fordulójában. A Vörös Oroszlánok nagy elánnal kezdték a találkozót, ugyanis már az első játékrész végén 14 pontos előnyre tettek szert (9–23). A második negyedben a váradiak tovább folytatták kiváló játékukat, a szünetre az állás 51–26 volt a vendégek javára. A pihenőt követően Cristian Achim legénysége visszavett a tempóból, a Vâlcea, ha csak 3 pontot, de faragott a hátrányából (52–74). Az utolsó 10 percben a váradiak vezetőedzője a kevesebbet játszó kosárlabdázóinak is megadta a lehetőséget, ám így is 16 egységnyi előnnyel, könnyedén megnyerték a mérkőzést (74–90). A piros-kékek leghatékonyabb dobója Eric Neal volt 23 ponttal. A VSK U-ra szerda este 19 órától egy nehéz mérkőzés vár a FIBA Európa-Kupában, ugyanis nyerniük kell hazai pályán a Varsói Legiával szemben, ha tovább akarnak jutni a csoportjukból.