2023.08.20. 16:27

Vereséggel zárta utolsó mérkőzését a Crişul

Forrás: Biharszentadrási Crişul

Szakács Dávid

A harmadosztályból frissen feljutott Biharszentandrási Crişul vereséggel zárta az új idényre való felkészülési mérkőzéseit. A szentandrásiak szombaton 3–2-es vereséget szenvedtek a III. Ligából kieső, de az új idényre a megüresedett helyek miatt indulási jogot szerző Borosjenői Brosovszky Akadémia csapatától. Ez volt egyben az első tesztmérkőzés is a Crişulnak, amelyet hazai környezetben játszottak, miután a gyepet automata öntözőrendszerrel szerelték fel. A hazaiak a találkozó 43. percében Ioan Hora révén nyitották a gólok sorát, aki Cristian Oros hosszú passzát értékesítette. A korábbi román gólkirály a 79. percben is villant, amikor 22 méterről, szabadrúgásból talált az ellenfél hálójába (2–3). Hora a Biharszentandrásnál a nyári barátságos meccseken öt találatig jutott. Az új igazolás, a kameruni Cahill Ntchinda Kom (22 éves), a Brosovszky Akadémia és a harmadosztály 8-as csoportjából visszalépett Kisjenői Crişul korábbi játékosa is pályára lépett az öszszecsapáson. A többi hat felkészülési meccsén a Crişul három győzelmet (3–2 – Nagykárolyi Victoria, 1-0 – Kisjenői Crişul, 3–2 – Székudvari SK), illetve három döntetlent (3–3 – Mezőtelegdi Foresta, 1–1 – Béli SK, 2–2 – Pankotai Podgoria) ért el. A biharszentandrásiak idegenben kezdik a szezont, a rájátszást érő helyek egyik várományosának számító Szatmárnémeti Olimpia otthonában. A mérkőzést augusztus 26-án, szombaton 18 órától rendezik.