2023.08.07. 17:24

Szuperliga: a FCSB nyerte a forduló rangadóját

Forrás: CFR 1907 Cluj

Közel 30 ezer rajongó gyűlt össze vasárnap este a Ghencea Stadionban, ahol a labdarúgó Szuperliga idei szezonjának egyetlen veretlen csapata, a FCSB, a Kolozsvári CFR ellen lépett pályára. A fővárosiak hosszas huzavonát követően, pontosabban nyolc év után térhettek vissza az újjáépített létesítménybe, így nem volt meglepő a magas nézőszám. Az összecsapást a házigazdák nagy elánnal kezdték, Florinel Coman már a 3. percben megcélozta Răzvan Sava kapuját. A kolozsváriak válasza negyedórával később jött, Muhar közeli lövése a kapufát találta el. A második félidőben a bukarestieknél volt többet a labda, a CFR-nek csupán kisebb lehetőségek adódtak. A 66. percben a házigazdák büntetőhöz jutottak, miután Cvek buktatta a 16-oson belül Compagno-t. Az olasz csatár pedig nem habozott, magabiztosan értékesítette a tizenegyest (1–0). A vendégek mindent megtettek az egyenlítésért, az eredmény viszont nem változott, a FCSB nyerte a rangadót, így továbbra is vezeti a bajnokságot négy fordulót követően.