Konferencia Liga

2023.08.18. 13:28

A visszavágón is győzött a Farul az észtek ellen

Sz. D.

A Konstancai Farul háromgólos előnyből várta a szerda esti Európai Konferencia Liga harmadik selejtezőkörének visszavágóját az észt Flora Tallinn otthonában. A találkozót kiválóan kezdte a Farul, Rivaldinho révén már a harmadik percben megszerezték a vezetést (0–1). A gólt követően az észtek támadni kezdtek, Aioani kétszer is megmentette a tengerparti alakulatot. A 18. percben azonban eldőlt a továbbjutás sorsa, a friss igazolás, Budescu szenzációs találatával. A félidő vége felé Rivaldinho közel volt a duplázáshoz, a tallinniak hálóőre viszont hárítani tudott. A második játékrészben az eredmény nem változott, így a román bajnok összesítésben 5–0-s arányban ütötte ki ellenfelét, ezzel továbbjutott a Konferencia Liga selejtezőjének utolsó fordulójába, ahol a csoportkörért a HJK Helsinki–Qarabag párharc vesztesével játszik majd. Az azeri gárda hazai környezetben 2–1-re nyert múlt héten, a finnországi visszavágót tegnapi lapzártánk után játszották.