2023.05.14. 15:53

Izgalmas végjátékot követően győztek a Sasok

Fotó: Pál Máté

Sz. D.

A Székelyhídi Sasok szombat délután hazai pályán mérkőztek meg a Mezőtelegdi Foresta ellen a IV. Liga felsőházi rájátszásának 9. fordulójában. Az összecsapás első 15 perce kiegyenlített játékot hozott, a két gárda inkább a labdatartásra fektette a hangsúlyt. A 17. percben viszont ez megváltozott, a székelyhídiak Kulcsár Zsolt fejesével megszerezték a hőn áhított vezetést (1–0). Két perccel később a Telegd közel volt az egyenlítéshez, miután a hazaiak védelme egy óriásit hibázott, Ármós, a Székelyhíd hálóőre kiválóan védte a kapura tartó lövést. A második játékrészt a telegdiek kezdték jobban, több veszélyes lehetőséget is kialakítottak és végül fél órával a vége előtt sikerült egalizálniuk (1–1). A Sasokat a kapott gól felébresztette, újra elkezdtek futballozni, ami a helyzeteken is meglátszódott. A végjátékban „kettészakadt” a pálya, mindkét csapat mindent megtett a győzelem érdekében, aminek végén a Székelyhíd örülhetett. A házigazdák Gergely Róbert révén tizenegyesből jutottak újra előnyhöz, végül az utolsó pillanatban egy kontratámadást követően bebiztosították a győzelmüket. A székelyhídi alakulat 3–1-re nyert, ezáltal feljött a tabella ötödik helyére, megelőzve ellenfelét, a Mezőtelegdet.