Kosárlabda

2023.05.07. 20:49

Érvényesült a papírforma, döntős a VSK U

A Nagyváradi VSK U 78–68-ra győzött Nagyszebenben, és 3–0-ás összesítéssel megnyerte az elődöntős sorozatot. A döntőben a nagy rivális Kolozsvári U-BT lesz az ellenfél.

Fotó: facebook.com/BCCSUSibiu

Fotó: razvanspechea

A nagyváradi kosárlabdázók csütörtök este Nagyszebenben léptek pályára, ahol folytatták hibátlan sorozatukat az idei rájátszásban. A váradiak 3–0-ás söpréssel jutottak túl a negyeddöntőben a Temesvári SCM gárdáján a veretlenségét pedig az elődöntőben is sikerült megőrizze Cristian Achim alakulata. A két fölényes hazai győzelem után (94–61 és 93–67) Nagyszebenben is csak a mérkőzés elején volt hátrányban a piros-kék csapat, az első 10 perc után a Nagyszeben volt négypontos előnyben (17–13).

A második negyedben már a megszokott arcát mutatta a VSK U, a váradiak átvették a vezetést, és a meccs végéig nem is engedték ki a kezükből a kezdeményezést. Félidőben 43–34-re vezettek a Vörös Oroszlánok, a 3. negyedben pedig tovább nőtt a különbség a két csapat között (49–60). Az utolsó tíz percben, miután a szebeniek csökkentették a különbséget, Markovics két triplával megadta a kegyelemdöfést a hazaiaknak.

A VSK U hatodik alkalommal jutott a Nemzeti Liga döntőjébe, 2016-ban, 2018-ban, 2019-ben a bajnoki címet is sikerült elhódítsa a gárda, míg 2014-ben és 2021-ben az ezüstérem jutott a váradi kosarasoknak. A váradi csapat összesen 49 találkozón van túl az idei szezonban, ebbe beletartoznak a Román Kupa és a FIBA Európa Kupa mérkőzései is, az összesített mérleg pedig 42–7, ami kiemelkedően jónak számító, 86%-os sikerességi mutatót jelent.

A hétvége során az is eldőlt, hogy a VSK U a Nemzeti Liga döntőjét a Kolozsvári U-BT ellen vívhatja, miután az egyetemisták pénteken idegenben legyőzték a Rapid Bukarestet, 3–1-re alakítva ezzel az elődöntő végeredményét. A Nemzeti Liga fináléja most először akár 7 mérkőzést is hozhat, a párharc az egyik fél négy gőzelméig tart. A Nagyváradi VSK U rendelkezik a hazai pálya előnyével, így az első két mérkőzésre a Nagyvárad Arénában kerül sor május 14-én, vasárnap és május 16-án, kedden.