Bölények Ligája

2022.12.03. 16:26

Kézilabda: esély sem volt a pontszerzésre

Forrás: csmoradea.ro

A Bölények Ligájában már a 14. fordulót rendezték múlt hétvégén. Pénteken a Nagyváradi VSK hazai pályán fogadta a Bukaresti VSK együttesét. A tizennégy csapatos bajnokságban ez már az első „tavaszi” mérkőzésnek számított. A Román Kézilabda-szövetség döntése, mely szerint 2022 decemberére előrehoztak két fordulót, nem az utolsó helyen tanyázó nagyváradi csapat malmára hajtja a vizet, hiszen egy sikeres átigazolási időszak után még reménykedhetnének legalább az osztályozó kiharcolásában a piros-kékek. Erre úgy tűnik, egyre kevesebb esélye lesz Cosmin Liberț tanítványainak, akik a fővárosi élcsapat ellen végig alárendelt szerepben voltak. A Bukaresti VSK már a találkozó elején meglépett 5 góllal (2–7), ezt az előnyt pedig, különösebb megerőltetés nélkül, félidőig meg is tartotta a Bölények Ligájának élcsapata (10–15). Az egykori remek játékos, Eliodor Voica együttese a második félidőben még tovább is tudta fokozni a tempót, tíz perccel a vége előtt már 11 gól volt a fővárosiak előnye (17–28), így a kilátogató szurkolók egy izgalmas végjátékban sem reménykedhettek. A végeredmény 24–32 lett a bukarestiek javára, a Nagyváradi VSK pedig az esélytelenek nyugalmával készülhet az utolsó idei mérkőzésére, melyet Vászlóban vív meg a csapat jövő hét végén.