2022.10.31. 17:26

Filip Creț nyerte a Szabó István Emlékversenyt

Forrás: Pixabay

BN-összeállítás

A Nagyváradi Sakk Klub szervezésében múlt szombaton bonyolították le a Szabó István Emlékversenyt a www.chess.com sakkszerveren, az egykori országos bajnoki második helyezett nagyváradi sakkmester emlékére. Az emlékversenyen a győzelmet a nagyváradi Filip Creț szerezte meg, aki 4,5 pontot gyűjtött. Az online sakkversenyen dobogós lett még Tudor Aurelian Gherman és Bodnár Attila – mindketten 3,5 ponttal. Három ponttal végzett továbbá a szintén nagyváradi Nicolae Remus Șerban és a szászvárosi Marcel Mihăilescu. A nagyváradi Eugen Roman 2,5 ponttal a hatodik helyen végzett. A verseny szervezője és játékvezetője dr. Fleisz János nemzetközi sakk versenybíró volt. A teljes végeredmény és az összes játszma online megtekinthető. A következő versenyt, a 2022-es Őszi Kupát 2022. november 5-én, szombaton, 18 órakor tartják. Hasonlóan nyílt, egyéni, svájci rendszerben 7 fordulós villám-verseny 5 perc+2 másodperc/lépés játékidővel. A versenybe egy órával a kezdés előtt lehet belépni a következő címen: https://www.chess.com/play/tournament/3507851?action=undefined.