Íjászok

2022.07.14. 13:00

Tovább halmozzák a sikereket a Redpoint SK íjászai

BN-összeállítás

A hétvégén Ploieşti-en megrendezett gyermek és junior országos íjászbajnokságon a nagyváradi Redpoint Sportklub íjászai egyedülálló teljesítményt értek el: a küldöttség mind a 12 tagja dobogóra állhatott! A ploieşti-i lóversenypálya a hétvégén nem a telivér lovak patáitól, hanem a céljuk felé repülő nyilak süvítésétől visszhangzott. A megmérettetésen 58 sportoló állt rajthoz (ami nagyon kevés, tekintve, hogy több mint 80 százalékuk az ország mindössze három klubjából érkezett, köztük Nagyváradról), de a csapnivaló szervezés ellenére a legfiatalabb íjászok is nagyon komolyan álltak hozzá a versenyhez. A Nagyváradi Redpoint Sportklub tizenkét versenyzővel indult, akik végül kivétel nélkül dobogóra állhattak. A kadet összetettben a redpointos lányok kisajátították a dobogót, Haragos Bernadett, Ada Luncan és Iulia Creţu végzett az első három helyen. A junior 2-es összetettben Urszuly Beatrice (Bukaresti Aktiv) lett az első, őt Giulia Szalo-Muresan és Alexandra Ierina követte (mindketten Redpoint). A gyermekek összetett versenyében Luca Suciu és Matei Piloca a 2. és 3. helyet szerezte meg a jászvásári Valentin Danifeld mögött, junior 2 összetettben pedig a nagyváradi David Schmidt és Sergiu Pallag állhatott fel a dobogó első két fokára. A dobogón azonban még azok a sportolók is helyet kaptak, akiknek nem sikerült egyéni érmet szerezniük, hiszen a Redpoint SK a junior 2 csapatban és a kadet csapatban is első lett. A következő időszakban a Redpoint válogatottban szereplő íjászai edzőtáborozáson vesznek részt, majd az ifjúsági Európa-kupára utaznak.