Labdarúgó-bajnokság

2022.06.15. 15:28

Drámai végjáték után bajnok a Borsi Viitorul

A sorsolás szeszélyének hála, az utolsó fordulóban rendezték a negyedosztályú labdarúgó-bajnokság végső győzteséről döntő Szentandrási Crișul – Borsi Viitorul mérkőzést. Mindkét együttes remekelt a felsőházi rájátszás mérkőzései során, de a veretlen borsiak némiképp kedvezőbb helyzetben várhatták a szombati összecsapást, hiszen számukra egy döntetlen eredmény is a bajnoki elsőséget jelentette. Az első félidőben kiegyenlített játéka után a Szentandrási Crișul szerezte meg a vezetést a 60. percben, Turcan beadását Mihuța fejelte öt méterről a hálóva (1–0). A gól után is támadásban maradtak a hazaiak, de Săvescu kapus „meccsben tartotta” a Viitorult. A hajrában mindent egy lapra feltéve rohamoztak a borsiak, a 89. percben pedig jött a „slusszpoén”, Zádori Imre egy kapu előtt kavarodás után 4 méterről bombázott a léc alá, megszerezve ezzel a bajnoki címet a Viitorul számára (1–1). A lefújást követően a Bihar Megyei Labdarúgó-egyesület elnöke, Radu Bitea adta át az érmeket a bajnoki címet nyert csapat játékosainak, majd a csapatkapitány, Zádori Sebastian emelte magasba a trófeát. A Viitorul számára ezzel még nem ért véget az idény, hiszen a harmadosztályba való feljutásért Beszterce-Naszód megye bajnoka, a Majori Silvicultorul együttese ellen még egy kétmeccses párharc vár a borsiakra, melynek első találkozóját június 18-án, szombaton rendezik a Bihar megyei településen.