Vízilabda

2022.03.08. 09:59

Hibátlan mérleggel zárta a hetet a VSK és a Crişul

Időrendi sorrendben haladva, csütörtökön a Nagyváradi VSK nyitotta a mérkőzések sorát, mely a Dinamo vendége volt a fővárosi klub uszodájában megrendezett Szuperliga találkozón. A két együttes végig fej-fej mellett haladt, az utolsó negyedre 10–10-es döntetlen állásnál fordulhattak rá a csapatok. A végét a váradiak bírták jobban idegekkel, és végül 12–11 (5–4, 4–4, 1–2, 2–1) arányban legyőzték régi nagy riválisukat. Pénteken két meccs is várt a VSK csapatára. Délben ismét a Dinamo ellen ugorhattak medencébe és ezúttal már különösebb izgalmak nélkül elhozták a pontokat a 11–8 arányú győzelem után, majd a kora esti órákban a Sportul Studenţesc ellen is megmérkőztek Dorin Costrăş tanítványai. A Floreasca uszodában lejátszott mérkőzés a nagyváradiak könnyed, 14–8-as (4–3, 2–2, 5–2, 3–1) sikerével zárult. A szebb napokat is látott egyetemista csapat szombaton is csak az első két negyedben tudta megszorítani a VSK-t, a második félidőben azonban beindult a „henger”, a 10–3- as végeredmény pedig azt jelenti, hogy a piros-kékek százszázalékos teljesítménynyel tudták le a bukaresti mérkőzéseket. A Crişul pénteken és szombaton fogadta a hazai medencében a sereghajtó Kolozsvári Politehnica gárdáját. Az első mérkőzésen 11–5-re, még a másodikon 13–11-re győztek a vendéglátók, így jelenleg a negyedik helyen állnak a Szuperliga táblázatán. A váradiak hátránya jelenleg három pont a dobogó harmadik helyén álló Bukaresti Dinamo mögött, viszont a Crişul négy meccsel kevesebbet játszott.