május 12., hétfő

Pongrác névnap

Nyitóistentisztelet

17 órája

Ünnepi istentiszteletet tartottak a nagyváradi evangélikus templomban

Ünnepi istentiszteletet tartottak a nagyváradi evangélikus templomban

Ciucur Losonczi Antonius

Május 11-én, vasárnap délelőtt a Körös utcai evangélikus-lutheránus templomban tartották a 33. Festum Varadinum rendezvénysorozat nyitóistentiszteletét. A szertartás kezdetén Mátyás Attila lelkész köszöntött a házigazda örömével mindenkit.
Igehirdetési szolgálatot Lupták György nyugalmazott esperes végzett, aki prédikációjában arra hívta fel a figyelmet: ezen a vasárnapon az evangélikus egyházban a téma az ujjongó gyülekezet, hiszen húsvét öröme még intenzíven él bennünk. Gondolatban az emmauszi tanítványok mellé szegődünk, akik boldogan ismerték fel a kísérőjükben az Urat, hogy aztán szinte repüljenek vissza Jeruzsálembe, elújságolva a jó hírt. Az öröm sokféleképpen megnyilvánulhat, de akár kísértés is lehet, ha a mesterséges módon előállított boldogságot hajszoljuk. Pál apostol azonban a tartós örömre tanít bennünket. 

Örüljetek az Úrban mindenkor

 - tanácsolja nekünk többször is, szinte parancsolóan. Nem azt mondja, hogy Krisztus mellett vagy közelében, hanem hogy Krisztusban. És ha valaki, akkor ő biztosan tudja, hogy mire van szükségünk, hiszen Saulként indult el Damaszkusz felé, hogy aztán a Jézussal való találkozásának köszönhetően átélje a bűnbocsánat kegyelmét. Hozzá hasonlóan mi is találjuk meg az igazi öröm forrását, mert ez jelenti számunkra a megtartó erőt, a vigaszt még a legnehezebb időkben is, hangsúlyozta a tiszteletes.

Könyvbemutató a szkítákról

 

A megfontolandó gondolatok után Patrubány Miklós a Magyarok Világszövetségének elnöke kapott szót. A mikrofon elé lépve felidézte, hogy közel másfél évtizeddel ezelőtt járt utoljára Váradon egy Festum Varadinumon, ahol és amikor bejelentette, hogy szerinte megtalálták Petőfi Sándor holttestét Szibériában, ahová az oroszok hurcolták a költőt. Ezen állításának most is hangot adott, szerinte e nagyszerű hírt a hivatalosságok eltitkolják, de - mint fogalmazott - ,,úgyis fény derül majd egyszer az igazságra”.  
Ezután Anton Karl Fischer közelmúltban magyar nyelvre fordított könyvét mutatta be, mely szerinte hitelesen bizonyítja, hogy a szkíták és a magyarok nyelve ugyanaz, anyanyelvünk tehát a nagy és dicső múlttal rendelkező szkítáktól kapott örökségünk. Ennek kapcsán is egy ezt eltitkolni akaró globális és ,,bűnös összeesküvésről” beszélt Patrubány, ,,megcáfolhatatlan ténynek” nevezve a kötetben leírtakat, de ismét reményét fejezte ki, hogy fény fog derülni az igazságra, mely ,,megváltoztatja a magyarság és a világtörténelem menetét”, és ,,megnyitja az utat a szkíta világ, az erkölcsi megújulás felé”.

 

Az ünnepségen fellépett Fodor László hegedű- és brácsaművész, Benczédi Hunor kántor pedig orgonán játszott. Műsorral szolgáltak az evangélikus óvodába járó gyermekek (óvónők: Sziráczki Katalin, Győri Bernadett, Iván Enikő), valamint a Szacsvay Imre Általános Iskola kiskórusának tagjai (felkészítő tanár Kiss Tünde, szólisták Agárdi Szonja, Kálmán Zalán, Böszörményi Adrien, Kovács Jázmin, Imre Máté és Furdea Ádám voltak). Áldást Mátyás Attila és Luptákné Hanvay Mária evangélikus lelkészek mondtak. Az összejövetel szeretetvendégséggel ért véget a Rimler Házban.

 

 

Hírlevél feliratkozás
Ne maradjon le a erdon.ro legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!

Rovatunkból ajánljuk

További hírek a témában