május 12., hétfő

Pongrác névnap

Csapatorientált diakónia

2022.10.16. 16:48

Diakóniai projektet záró hálaadó istentiszteletet tartottak

A nagyvárad-olaszi református templomban tartották vasárnap délelőtt a Csapatorientált diakónia a Királyhágómelléki Református Egyházkerületben elnevezésű projektet lezáró hálaadó istentiszteletet.

Diakóniai projektet záró hálaadó istentiszteletet tartottak

Ciucur Losonczi Antonius

Az istentiszteleten Dénes István-Lukács esperes, nagyvárad-olaszi lelkipásztor hirdette az igét Márk evangéliuma 2. fejezetének 1-12. versei alapján. Szószéki beszédében arra hívta fel a figyelmet, hogy a jól ismert újszövetségi történet sokféle tanítást ad számunkra, melyek remélhetően fokozatosan megvalósulnak a mi életünkben. Hármat emelt ki ezek közül: lássuk meg Krisztust, akinek hatalma van a bűn, a betegségek és az életek felett; lássuk meg az embert, a maga nyomorúságával, bűneivel, betegségeivel és aki Krisztus kegyelmére szorul, hogy áldott és örök élete legyen; és lássuk meg a szolgáló szeretetet, a másokért való tenni akarás, a diakónia szépségét. „A gyógyulások a nagyobb közösségek számára is építőek. A csodák Jézus közelében történnek, ahol az igét hirdetik és hallják, ahol az evangéliumot továbbadják, ahol misszió van és szeretetszolgálat. Mindenki fontos, mert mindenki Isten teremtménye- ezt is kell közvetíteniük a ma élő keresztényeknek a világnak”, hangsúlyozta a tiszteletes.

 

A prédikáció után Vinczéné Pálfi Judit lelkész, a Királyhágómelléki Református Egyházkerület missziói-diakóniai előadótanácsosa felidézte, hogy 2008-ban alakult meg a KREK missziói és diakóniai ügyosztálya, a Lámpás Alapítvány ernyőszervezet pedig 2011 óta működik. 2012-ra nyúlik vissza a szakmai kapcsolat a Rajna-menti Egyházkerülettel. A Csapatorientált diakónia a Királyhágómelléki Református Egyházkerületben elnevezésű projekt 2019 márciusában kezdődött, az ötletgazda Rainer Tyrakowski Freese, a projektvezető dr. Carmen Birkholz voltak, az együttműködő partnerek pedig a Rajna-menti Egyházkerület, a Hoffnung Für Ost Europa, a Tuwas (Tégy valamit) Egyesület, a Lámpás Alapítvány és a KREK. 130 munkatárs kapcsolódott be a tevékenységekbe, az itthoni koordinációs csoportot Bara Tünde, Balla Júlia, Dénes Éva, Sârbu Lőrincz Andrea, Szoboszlai Erzsébet, Kondor Zsóka, Szalánszki Judit, Puskás Ilona alkották. A pandémia miatt az eredetileg kétéves futamidejű projekt végül hosszabb ideig tartott, összesen 16 alkalommal szerveztek találkozókat, szakmaspecifikus továbbképzéseket „Mi mindannyian egyszárnyú emberek vagyunk. Ahhoz, hogy szárnyalhassunk, egymásba kell karolnunk!" mottóval. Olyan témákat dolgoztak fel, mint például: gyermek- és ifjúsági munka, egészségmegőrzés, stresszmanagement, lelkigondozás, magunkkal és másokkal való törődés, csapatmunka és konfliktuskezelés, fejlődéslélektan, kapcsolatformálás, élménypedagógia és életkorspecifikus pedagógia, az átélt traumák, illetve a kulturális öntudat okozta pedagógiai kihívások, időskori életminőség, törékenység, betegség, gyász.

 

 

Hírlevél feliratkozás
Ne maradjon le a erdon.ro legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!

Rovatunkból ajánljuk

További hírek a témában