Erdon - Nemzetkozi

2012.06.10. 20:21

EURO-2012 – Döntetlen a spanyol-olasz rangadón

Döntetlent (1-1) játszott egymással a címvédő spanyol és az olasz válogatott a lengyel-ukrán közös rendezésű labdarúgó Európa-bajnokságon, a C csoport vasárnapi első összecsapásán. A találkozót Kassai Viktor vezette. A C csoport másik vasárnapi mérkőzésén, 20:45 órától az írek a horvátokkal találkoznak.

Eredmény: C csoport, 1. forduló: Spanyolország-Olaszország 1-1 (0-0)

Gdansk, 40 ezer néző, v.: Kassai Viktor

gólszerző: Fabregas (64.), illetve Di Natale (60.)

sárga lap: Jordi Alba (66.), Arbeloa (84.), Torres (84.), illetve Balotelli (37.), Bonucci (66.), Chiellini (79.), Maggio (89.)

Spanyolország: Casillas - Arbeloa, Piqué, Sergio Ramos, Jordi Alba - Xavi, Busquets, Xabi Alonso - David Silva (Jesús Navas, 65.), Fabregas (Torres, 74.), Iniesta

Olaszország: Buffon - Chiellini, De Rossi, Bonucci - Giaccherini, Marchisio, Pirlo, Thiago Motta (Nocerino, 90.), Maggio - Cassano (Giovinco, 65.), Balotelli (Di Natale, 56.)

II. félidő

60. perc: Pirlo remek ütemben indította a leshatáron kiugró Di Natalét, aki 14 méterről, a kapujából kimozduló Casillas mellett jobbal a kapu bal oldalába lőtt (0-1).

64. perc: David Silva adott kitűnő labdát a védők mögé befutó Fabregasnak, aki 11 méterről, Buffon mellett a hálóba gurított (1-1).

Az első félidő első felében a spanyolok jóval többet veszélyeztettek, az olaszok inkább csak a védekezéssel törődtek, igaz erre voltak kényszerítve. A címvédő a tőle előzetesen várt, labdatartásra épülő játékot erőltette, Fabregas, Iniesta és Xavi többször is megzavarta az ellenfelet egy-egy váratlan megoldással. A játékrész felénél aztán ritmust váltottak az olaszok, több komoly helyzetet is kidolgoztak, s néhányszor csak Casillason múlt, hogy nem szereztek vezetést.

A szünet után ismét a spanyolok irányították a mérkőzést, igaz, Balotelli egy szemfüles labdaszerzés után ziccerben vezethette a labdát Casillasra, de elszórakozta a lehetőséget. Cesare Prandelli szövetségi kapitány ezután - Balotelli helyett - pályára küldte Di Natalét, s az Udinese csatára szinte azonnal meg is szerezte a vezetést az olaszoknak. Nem sokat késett a spanyolok válasza, négy perccel később egyenlítettek, s a lefújásig sokkal többször veszélyeztettek, mint ellenfelük. Újabb találatot azonban már egyik csapatnak sem sikerült szereznie, így pontosztozkodással ért véget az összecsapás.