ERDON Helyi sport hírek

2012.03.08. 08:09

Drámai csatában VSK–siker

Három ponttal verte a Szatmárnémeti VSK a Marosvásárhelyi Nova Vita női kosárlabdacsapatot a 26. forduló szerda késő délutáni mérkőzésén.

Hatalmas csatában szerzett értékes pontokat a Szatmárnémeti VSK női kosárlabdacsapata, az A–osztályos bajnokság 26. fordulójának szerdai mérkőzésén, a Marosvásárhelyi Nova Vita ellen.

Bár az ellenfél újonc az élvonalban, a bosnyák Mladen Jojic edző által irányított Maros–parti együttes bizonyította, helye van a legjobbak között. A rendkívül kiegyenlített meccset a vendégek kezdték jobban, és a második percben már 0–5 arányban vezettek. A Claudia Pop, Amra Mehmedic, Orosz Andreea, Shanika Freeman, Khadijah Whittington felállásban kezdő VSK–nak öt perc kellett az egyenlítéshez és a vezetés megszerzéséhez (11–9), viszont az első negyed egyenlő eredménnyel zárult (15–15). Pop négy pontja nyitotta a következő tíz percet, majd a szatmári lány rendkívül lendületével a 18. percben már nálunk volt az ötös előny (30–25). Hiába a Claudia Pop 13 pontja a második negyedben, a meccs még mindig nem dőlt el, ugyanis a második felvonás is döntetlen eredményről folytatódott (32–32). Freeman és Whittington tartották a lelket a csapatban, viszont Orosz egyre többet hibázott, és Mehmedic sem talált be távolról. A lepattanókat sem sikerült megszerezni és Jojic csapatának agresszív védekezése, illetve Cherrise Graham és Bojana Vulics pontos dobásai elég voltak ahhoz, hogy két pont előnyt gyűjtsön a Nova Vita az utolsó negyed előtt (51–53). 32 perc játék után Catherine Scarlon triplája „szíven szúrta” a szatmári közönséget is (65–60), amely hamar összeszedte magát, és ismét fergeteges hangulatot keltett az Ady Endre utcai sportteremben. Ez önthetett lelket a szatmári lányokban is, ugyanis a „fogadott szatmári” amerikaiak az utolsó öt percben leiskolázták az ellenfelüket, és 1 perc 20 másodperccel a vége előtt ismét a VSK–vezetést szereztek (64–62). Scarlon egyenlített, túloldalt Freeman irigylésre méltó higgadtsággal, „csont nélkül” duplázott, majd Scarlon kapkodott el egy távoli dobását. Már csak 18 másodperc maradt, amikor Mehmedic állt a büntetővonalnál, viszont kettőből csak egyet értékesített, de ez is elég volt a végső sikerhez, mert az ellenfél már tehetetlen volt a szatmári kosár előtt.

Női kosárlabda, A–osztály, 26. forduló

Szatmárnémeti VSK – Marosvásárhelyi Nova Vita 67–64 (15:15, 17:17, 19:21, 16:11).

VSK (pontok száma, lepattanók, gólpasszok): Pop (23, 0, 4), Mehmedic (4, 8, 9), Orosz (4, 1, 4), Mészáros Anita (4, 3, 1), Ivan, Whittington (9, 6, 1), Freeman (23, 7, 1).

Nova Vita: Hicks (9, 4, 4), Gobeljics (7, 3, 0), Alexandra Cutaş (2, 0, 0), Scanlon (14, 5, 0), Graham (15, 9, 2), Vulics (14, 11, 0), Cristina Cutaş (3, 7, 2).