május 3., szombat

IrmaTímea névnap

ERDON Helyi sport hírek

2010.04.27. 13:50

Játszani fog Târgoviştén Hardy és Diatta?

<p>Két napos pihenő után kedden megkezdték az edzéseket a Szatmárnémeti VSK női kosárlabdázói az MCM Târgovişte elleni elődöntős párharcra. A szatmári hölgyek vasárnap este utaznak a meccs helyszínére.</p>

Egyelőre az MCM Târgovişte elleni elődöntős párharcra összpontosít Dan Fleşeriu, a Szatmárnémeti Városi Sportklub női kosárlabdacsapatának edzője. Az A–osztályos bajnokság rájátszásának első mérkőzését jövő hét hétfőn 18 órától rendezik a dâmboviţai együttes otthonában, majd május 7–én Szatmárnémetiben találkozik a két csapat. Amennyiben a két meccs után nem dől el a továbbjutó kiléte, akkor 11–én még játszik egy meccset a két csapat Târgoviştén.
„Tisztában vagyunk az ellenfél játékoskeretének az értékével. Viszont ez nem jelenti azt, hogy feladjuk a küzdelmet már az első meccstől. Küzdeni fogunk” – mondta lapunknak a szakvezető, aki tanítványait kétnapos pihenőre engedte, kedden kezdték újra az edzéseket a Rapid elleni siker után.
Az MCM és VSK az elmúlt egy hónapban már kétszer játszott egymás ellen: a Román Kupa döntőjében sima târgoviştei siker született, viszont az e hónap elején rendezett bajnokin a szatmári lányok megszorongatták ellenfelüket, és egy látványos meccsen 100–84 arányú MCM-győzelem született. „A bajnoki meccsen kissé félvállról vett minket a Târgovişte. Most nagy a tét, és biztos nem bízzák a véletlenre a játékukat” – folytatta Fleşeriu.
A tréner két játékosa miatt is aggódik: Salimata Diatta és Allyson Hardy az Aradi ICIM elleni bajnoki után sérült meg és nem biztos, hogy teljesen felépülnek a május 3–i meccsig. „Nagy szükségem van a következő mérkőzéseken minden játékosra. Az elmúlt meccseken egyre javuló teljesítményt nyújtottak, és ha mind egészségesek lesznek, akkor szép eredményt érhetünk el” – mondta a szakvezető, aki egyelőre nem foglalkozik azzal, ki lehet a következő ellenfél a Sepsiszentgyörgyi Sepsi BC – Aradi ICIM párosításból. „Annak örülnék, ha a Sepsi BC ellen játszanánk a döntőben – mondta mosolyogva Fleşeriu. – De nem foglalkozok azzal, hogy ki lesz a következő ellenfél, és hogy döntőt, vagy kisdöntőt fogunk-e játszani. Most a Târgovişte az ellenfél, ez foglalkoztat” – tette hozzá a szakvezető.

Hírlevél feliratkozás
Ne maradjon le a erdon.ro legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!