2008.12.05. 15:08

Nem borult a papírforma

<p>Nem történt csoda, nem borult a papírforma: a Nagyváradi D&C VSK férfi kézilabdacsapat a Nemzeti Liga 11. fordulójából előrehozott mérkőzésen kikapott a Resicától.</p>

A Resicánál sokkal gyengébb csapatokat sem sikerült legyőznie a Nagyváradi D&C VSK alakualtának, hogyan képzelhették, hogy legyűrik a román kézilabda válogatott szövetségi kapitánya által edzett Krassó-Szörény-i alakulatot. A váradiak játékát az egymásutánban dobott 2-3 gólt eredményező egy-egy megvillanás jellemezte, de sajnos ez történt ritkábban, a többször megismétlődő jeleneteket három szóval írhatnánk le: rossz passzok, gyatra indítások és gyenge helyzetkihasználás! Emellett szembetűnő volt, hogy a lecsorgó labdákat rendre a vendégek szerezték meg, s ilyankor az ellentámadásaik kivétel nélkül góllal végződtek…

Egy kis meccskrónika

Az első gólt a majd hatvan fő által dobokkal, sípokkal és nagy hangerővel buzdított resicaiak szerezték, viszont ugyanolyan hamar érkezett a válasz (1–1). Az elkövetkezendő percekben Krassó-Szörény-i iskolajáték következett, amire a vendéglátóktól már nem érkezett válasz, így lassanként nőtt a váradiak hátránya: előbb 4–1, majd 7–3, s a 15. percben már 10–5 volt az állás. Kisebb hazai „fellángolás” (10–8-ra zárkózott fel a VSK) után, érkeztek az újabb menetrendszerű Butuglia-passzok vagy gólok, így a 28. percben már 19–12 volt, oda. A hétgólos előny szünetig (22–15) már nem módosult, viszont a második félidő közepén a félgőzzel játszó vendégek – kihasználva a váradiak újabb hullámvölgybe jutását – először a mérkőzés folyamán tíz pontosra (29–19) növelték előnyüket. Az utolsó percekben Aihan Omer a teljes resicai kispadot főszerephez juttatta, ám a váradiak ebben az időszakban is csak egy gólt tudtak lefaragni hátrányukból: kilencgólos, 41–32 arányú vereséget szenvedetek.

Tények

Nagyváradi D&C VSK–Resicabányai EVK 32–41 (15–22). Antonio Alexe Sportaréna, mintegy 250 néző. Vezette: Blas – Gheorghişor (Bukarest).

Hétméteresek: 2, illetve 3; értékesítve: 1, illetve 3.

Kétperces kiállítások: 1, illetve 2.

D&C VSK: Leu, Viman – kapusok; Simeria, Liberţ 4, Câtu 1, Alexandru 7, Mateaş 3, Munea 4, Jeler 5, Câmpan 1, Taşcă 2, Surducan 3, Sas 1, Nedelcu 1 (7 m-ből) – mezőnyjátékosok. Edzők: Sorin Toacsen és Adrian Rus.

EVK: Damjanovic, Antonaru – Butulja 7, Stan 2, Vizsbrovsky 1, Tucanu 6, Rohozneanu 2, Pârâianu 5, Pasic 5 (három 7 m-ből), Filip 1, Irimescu 5, Ciubotaru 4, Schjolin 3, Kraus. Edzők: Aihan Omer, Alexandru Czari