BOON - Megyei kézilabda

2007.10.23. 15:51

Már csak a Patak száz százalékos

<p>Tovább őrzi száz százalékos teljesítményét a Sárospatak NB II-es férfi kézilabda csapata, miután a legutóbbi fordulóban Hajdúszoboszlóról hozták el a két bajnoki pontot. Most két hazai mérkőzés következik.</p>

Sérülések

A bemelegítés közben súlyosnak tűnő bokasérülést szenvedett Simon András, melynek komoly hatása volt a csapat játékára, ugyanis a hazai fiatalok gyors szélsőiknek köszönhetően 11 perc alatt 9-3-ra elhúztak.
Simák György vezetőedző időkérése viszont jókor jött, rendezte sorait a vendégcsapat és a 19. percben utolérte az egyre többet hibázó hazaiakat. 10:10. Kőrizs a kapuban parádézott aminek következtében egyre jobban elbizonytalanodtak a hajdúsági fiatalok. A támadások egyre szervezetebbé váltak és a csapat jobbszárnya Kovács és Nagy vezérletével Medve és Türk szellemes játékszervezése mellett egyre többször mattolták a fáradni látszó hazaiakat.
A második félidő megint balul indult a vendégcsapatnak. A hazaiak 47-es játékosa támadás közben könyökkel ütközött a kilépő Baksayval akinek
felrepedt a bal szemöldöke és enyhe agyrázkódást is szenvedett (A játékosnak később Debrecenben a megyei kórházban látták el a sérülését). Ez a közjáték
viszont nagyon feltüzelte a vendégcsapatot és 10 perc alatt egy 8-2-es hajrával végképp tudatta a hazai csapattal, hogy ezen a mérkőzésen már nem sok babér fog teremni számukra.(17-27) A hátralévő időben már csak az eredmény tartására törekedett a vendégcsapat.(22-32). Összességében magabiztos győzelmet aratott a Sárospatak, csak mekkora árat fizettek érte...

Eredmény
Hajdúszoboszló KSKE - Sárospataki TC 22 - 32 ( 13-15 )
Hajdúszoboszló, 150 néző. Vezette: Kertész, Tömöri
Sárospatak: Kőrizs - Nagyházi P. 2 , Braun, MEDVE 10, KOVÁCS 7, NAGY 7, CZILI 4. Csere: Simon, CSENDES, TÜRK 1, Durst 1, Papp, Baksay. Edző: Simák György.
Kiállítások: 4, ill. 8 perc
Hétméteresek: 0/0 ill. 1/0
Mérkőzés alakulása: 4. p.: 3-1, 11. p.: 9-3, 20. p.: 10-10, 27. p.: 12-14 38. p.: 14-19, 48. p.: 17-27, 53. p.: 19-30.