ERDON Helyi sport hírek

2015.03.10. 16:17

Országos bajnok magasugró

A Nagyváradi Bihorul ISK-ban lezajlott sajtótájékoztatón Virgil Preda edző büszkén számolt egyik igen fiatal, nagyon tehetséges tanítványa eredményéről.

A kis ifjúságiak Bákóban rendezett országos fedett pályás atlétika-bajnokság döntőjében a Nagyváradi Don Orione Középiskola nyolcadik osztályos diákja, az alig tizennégy esztendős Antonia Teușdea magasugrásban (1.50 m) aranyérmet, azaz bajnoki címet szerzett. A fiúk versenyében Luca Abrudan (1.65 m, edző: Virgil Preda) negyedik, Király Bálint (1.60 m., edző: Bényi László) hatodik helyen végzett. Súlylökésben Eusebiu Lung (13.83 m, edző: Liviu David) ötödik volt, míg Cristina Lup (3 000 m, edző: Oláh Róbert) nyolcadik lett. Aradon, a hosszú távú dobók versenyében Mark Pop kalapácsvető (53.40 m, edző: Liviu David) ezüstérmet szerzett.

Tíz gól labdarúgásban

A Bihorul Sportközépiskola A jelű együttese hazai pályán súlyos, 5–1 arányú vereséget szenvedett a Temesvári Banatul első csapatától. A váradi B gárda visszavágott: a fiúk 4–0-ra nyertek a Banatul második legénysége ellen. A II. korosztályú kötöttfogású birkózók országos bajnoksága Konstancán tartott fordulójában George Tărău (100 kg alatt) második-, Ciprian Serenciuc (69 kg alatt) ötödik-, Flaviu Rus (42 kg alatt) kilencedik helyen végzett. Edző: Sandu Nelu Pop tanár.

A váradi tanintézet várja a felkészítő osztályba készülő gyerekeket és válogatót szervez az I. osztályba jutó apróságok számára úszás, tenisz, atlétika, cselgáncs, labdarúgás, ritmikus torna sportágakban.