2011.10.23. 11:03

Félgőzzel is sima Olimpia-siker

A beszterceiek ellen melegített a Szatmárnémeti Olimpia labdarúgócsapata a Szászrégeni Avântul elleni pénteki rangadóra. Csík Tibor vezetőedző legénysége sorozatban harmadik meccsét nyerte.

A Szatmárnémeti Olimpia labdarúgócsapata az első félidőben elintézte a Besztercei Gloria II elleni bajnoki mérkőzést, a második félidőben pedig megelégedett azzal, hogy tartsa az eredményt. Ezzel a Csík Tibor, Ioan „Lulu” Dragomir, Paul Levente által felkészített sárga–kékek megőrizték első helyüket a III. Liga 6. csoportjában, míg a Gloria „kiscsapata” marad a széria sereghajtója.

Ahogy a vezetőedző kérte, az Olimpia hamar vezetést szerzett: a 8. percben Botos Sándor szöglete után röviden szabadítottak fel a besztercei védők, éppen Adrian Sabău elé, aki 10 méterről kilőtte Filip Lăzăreanu kapuját.

Kevesebb mint negyed órával később Zsiga Ervin szabadrúgása után a hálóőr még védeni tudott, de a labda éppen Daniel Feier elé került, aki visszagurított, az érkező Botos pedig laposan a kapuba lötte a lasztit. Az Olimpia tovább növelhette volna előnyét, viszont Feier és Glodean ziccereket hibáztak. Ráadásul a vendégek a 34. perctől emberhátrányban játszottak, Florin Fizeşan felelőtlensége miatt: szabadrúgás elvégzésére készült az Olimpia amikor a középpályás a labdát a hat méterre álló bíróba rúgta erőteljesen. A zilahi Vasile Rodina azonnal kiállított a beszterceit.

Szünet után, a biztos előny tudatában, és emberelőnyben az Olimpia takarékra helyezte magát. Így a vendégek fellélegezhettek és több támadást sikerült kidolgozni, viszont Marius Şuta kapuja egy pillanatig sem forgott veszélyben. Túloldalt Botos lövését kellett védje Lăzăreanu, majd Feier ziccerét is hárítani tudta a hálóőr.

Ezzel az Olimpia megőrizte hazai veretlenségét, sorozatban harmadik meccsét nyerte, és így várja a pénteki, Szászrégeni Avântul elleni rangadót.

„A legfontosabb az, hogy sikerült nyerni, és így megőriztük az első helyünket. El kell ismernem, hogy újoncként már elsők vagyunk a csoportban. Így a szászrégeni meccs különlegesebb lesz, mint az eddigiek. Viszont le szeretném szögezni, nem cél a másodosztályba való feljutás” – mondta a találkozó után Csík Tibor.

„Remélem meg tudjuk őrizni az első pozíciónkat az őszi idény végéig – mondta Adrian Marinaş, az Olimpia középpályása, aki elárulta, azért vettek vissza a tempóból a második félidőben, hogy ne sérüljenek az idény legfontosabb meccse előtt. „A második félidőben ügyeltünk arra, hogy ne sérüljünk meg és, hogy nem kapjunk sárga lapot. Így valamennyien harcra készen állhatunk a szészrégeni rangadó előtt” – folytatta a labdarúgó.

Eredmények

Labdarúgó III. Liga, 6. csoport, 10. forduló: Szatmárnémeti Olimpia – Besztercei Gloria II 2–0. Gólszerzők: Sabău (8. perc), Botos (21.). Piros lap: Fizeşan (Gloria II – 34. perc). Olimpia: Şuta – Glodean, Micaş, Sabău, Homorozan (Hanus, 75. perc), Gavrilescu (Moş, 46.), Villand, Botos, Zsiga (Heil, 85.), Marinaş (M. Mureşan, 63.), Feier. Edzők: Csík Tibor, Ioan „Lulu” Dragomir, Paul Levente. További eredmények: Aranyosgyéresi Seso – Kolozsvári U II 3–1, Marosvásárhelyi FCM II – Kolozsvári Sănătatea 1–0, Zilahi FC – Zlatnai SK 2–1, Szászfenesi Unirea – Dési Unirea 2–0, Brassói Corona – Nyárádtői Unirea 4–1, Kolozsvári CFR II – Tatrangi Unirea 2–1, Jádi Voinţa – Szászrégeni Avântul 0–2.

1. Olimpia 10 7 1 2 18–8 22

2. Régen 10 7 1 2 16–8 22

3. Brassó 10 6 2 2 14–5 20

4. Zilah 10 6 2 2 14–9 20

5. Gyéres 10 6 1 3 14–7 19

6. Nyárádtő 10 6 0 4 21-16 18

7. U II 10 5 2 3 22–15 17

8. Sănătatea 10 4 2 4 13–12 14