2011.10.18. 15:45

Európa Kupa–viadalra készül Sámel

Hétfőtől a román felnőtt válogatott edzőtáborába Európa Kupa viadalra készül a Szatmárnémeti Unio SK cselgáncsozója, Sámel Lóránd.

A 100 kg–os súlycsoport bajnoki érmes sportoló Brassópojanáról csütörtökön Belgrádba utazik, ahol akár még egy éremért is harcba szállhat a kontinens legjobbjaival. „Nagyon készül erre a versenyre. Ugyanitt, néhány héttel ezelőtt felnőtt Balkán–bajnoki érmet szerzett. Szerintem ugyanazzal a teljesítménnyel Európa Kupán is dobogóra állhat. Nyilván, nem a világ vége, ha ez most nem következik be” – mondta lapunknak szatmári edzője, Terely Mihály.

A 20 éves sportoló egyébként az ifjúsági korosztályban már nyert Európa Kupát: tavaly Pakson nyerte meg a súlycsoportja versenyét. Az volt az eddigi legjobb eredménye.

Terely ugyanakkor elmondta, másik nyolc tanítványával hétvégén Bánffyhunyadra utazik, ahol a 15 éven aluli cselgáncsozóknak rendeznek egy tornát.