2024.05.08. 15:36

Tizenegy év után újra a fináléban a Dortmund

Forrás: Profimedia

Erdon-összeállítás

Az esélyesebbnek tartott Paris Saint-Germain egygólos hátrányból várta a hazai visszavágót a Borussia Dortmund ellen a labdarúgó Bajnokok Ligája elődöntőjében. A párizsiak a kezdő sípszó után magukhoz ragadták a kezdeményezést, és hoszszú percekre beszorították a vendégeket, de komoly helyzetet az első 45 percben nem tudtak kidolgozni. A másodikat az első félidőhöz hasonlóan kezdte a PSG, mely gyorsan ledolgozhatta volna az első mérkőzésen összeszedett egygólos hátrányát, ám Zaire-Emery óriási helyzetben a kapufát találta el. Ezt szinte rögtön megbüntette a német együttes, miután egy szögletet követően Mats Hummels fejesével megszerezték a vezetést (0–1). Luis Enrique csapatának néhány percre volt szüksége, hogy összeszedje magát, majd iramot váltott és kapujához szegezte ellenfelét, sorra alakította ki a helyzeteket, a lefújásig még kétszer lőtt kapufát, de képtelen volt a kapuba találni, így kiesett. Az 1997-ben BL-győzelmet szerző dortmundiak 2013 után jutottak ismét a legrangosabb európai kupasorozat fináléjába.