Kézilabda

2023.12.11. 18:13

Győzelemmel zárta az évet a Nagyváradi VSK

Forrás: CSM Oradea

A Nagyváradi VSK kézilabdacsapata hazai környezetben búcsúztatta az évet, ellenfele a másodosztály alapszakaszának utolsó fordulójában a tabella harmadik pozícióját elfoglaló Fogarasi VSK volt. A találkozó első 20 percében kiegyenlített játék folyt (11–11), ám ezt követően a váradiak meglógtak az eredményjelzőn, és a szünetre már hárompontos előnnyel távozhattak (18–15). A második félidő nem jelentett gondot a házigazdáknak. A piros-kékek tovább növelték a különbséget, uralva a játékrészt. A végeredmény 37–29, a Nagyvárad a teljesítményének köszönhetően a harmadik helyen zárták a bajnokság első szakaszát, és bejutottak a felsőházi rájátszásba. Az összecsapás legeredményesebb kézilabdázója újból Viorel Boşca lett 12 találattal, őt követte 7 egységgel Ciprian Aungurenci, míg a vendégeknél Darius Cupu 8 ponttal zárt. Az alapszakaszt a Székelyudvarhelyi VSK zárta az élen (39 pont), a második helyen a Resicabányai VSK (33), a harmadikon a Nagyváradi VSK (30), míg a negyediken a Fogarasi VSK (28) végzett.