Sport

2023.09.22. 08:33

UEFA: súlyos büntetést kapott a román szövetség

ERDON-összeállítás

Az Európai Labdarúgó-szövetség (UEFA) 52 ezer euróra és egy zárt kapus hazai meccsre büntette meg a Román Labdarúgó-szövetséget (FRF) a Koszovó elleni Eb-selejtezőn történt szurkolói rendbontás miatt. A Románia–Koszovó (2–0) Eb-selejtező szeptember 2-én mindössze 15 perc után félbeszakadt, amikor a román szurkolók egy transzparensre azt írták: „Koszovó az Szerbia”, ezért a vendégjátékosok levonultak a pályáról, a találkozó pedig csaknem egy óráig szünetelt. A román szövetséggel szemben hat pont miatt emeltek vádat: nyilvános átjárók elzárása, pirotechnikai eszközök használata, tárgyak eldobálása, sértő, provokatív üzenet megjelentetése (molinón és a szurkolók részéről), valamint rasszista magatartás. Az UEFA mostani ítélete szerint a román szövetségnek 52 ezer eurót kell fizetnie, továbbá a következő hazai selejtezőt zárt kapuk mögött kell megrendeznie. A FRF közleményében elítélte a rendbontó szurkolók tettét, továbbá úgy döntött, hogy az október 15-i, Andorra elleni meccsre – a szabályokkal összhangban – a 14 éven aluliakat ingyen beengedik, tíz gyermekenként egy kísérő mellett.