Foci

2023.07.13. 16:06

Minimális előnyben a Farul a visszavágó előtt

Forrás: Konstancai Farul

A sorsolás révén nagy kihívás várt a román Szuperliga győztesére, a Konstancai Farul csapatára a Bajnokok Ligája–selejtezőjének 1. fordulójában. A román bajnok szerda este a moldáv Sheriff Tiraspolt fogadta hazai környezetben. A találkozót a Farul kezdte jobban, már a 2. percben helyzetbe került Mazilu, lövését azonban a Sheriff kapusa, Koval védte. Az első félidőben úgy tűnt, mintha a Tiraspol csupán a döntetlenért érkezett volna Konstancára, a hazaiak támadtak végig. A folytatásban felpörögtek az események, az 56. percben Kiki találatával megszerezték a vezetést a házigazdák (1–0). A Sheriff a kapott gólt követően támadóbb felfogással futballoztak, lehetőségeiket az utolsó fél órában alakították ki, Aioani azonban állta a sarat. A végeredmény nem változott, a konstancaiak minimális előnnyel várhatják majd a tiraszpoli visszavágót. A párharc győztese valószínűleg az izraeli Maccabi Haifa ellen fog játszani a BL-selejtező második körében, miután a Maccabi idegenben 4–0-ra nyert a máltai Hamrun Spartanssal szemben.