Sport

2023.07.17. 08:21

Kezdetét vette a Szuperliga új idénye

Pénteken elindult a 16 csapatos Szuperliga 2023-24-es idénye, melynek nyitómeccsét a frissen feljutott Galaci Oțelul az Aradi UTA ellen játszotta. A találkozó, illetve a bajnokság első gólját az aradiak fiatal középpályása, a mindössze 18 éves Rareș Pop szerezte. A folytatásban a galaciak végül döntetlenre hozták a mérkőzést (1–1). A forduló második összecsapását a Sepsi vívta a Rapid otthonában, Cristiano Bergodi már a nyitányon volt csapata ellen kellett megmérkőzzön. A meccs második félidejében a háromszékiek megszerezték a vezetést Ștefănescu révén, azonban a gólt Colțescu játékvezető nem adta meg, mondván a lövés pillanatában Safranko, az OSK labdarúgója elállta Moldovan kapus látószögét, így les miatt a hazaiak jöhettek szabadrúgással. A mérkőzés 0–0-ás végeredménnyel zárult. A szombati napon a címvédő Farul a Hermannstadt pályáján kezdte a szezont, Gheorghe Hagi tanítványai a Sheriff elleni Bajnokok Ligája selejtezőhöz hasonlóan egygólos győzelmet arattak Grameni góljával (0–1). A nap másik mérkőzésen a Kolozsvári CFR simán 2–0-ra nyert a Jászvásári Poli ellen, Bîrligea és Manea góljaival. A jászvásáriak kezdőjében kapott helyet a Bihar FC-től frissen leigazolt Andrei Gheorghiță is, aki 54 percet töltött a pályán.