2023.05.07. 20:55

Vereséggel zárták a szezont a VSK kézilabdázói

Fotó: facebook.com/csminaur

Fotó: OvyDrag

A tabella második helyét elfoglaló Nagybányai Minaur hazai pályán fogadta a Nagyváradi VSK alakulatát a Bölények Ligájának záró fordulójában. A nagyváradiak az első negyedórában még döntetlenre álltak a máramarosiakkal, a tapasztalt házigazdák viszont átvették az írányítást, eredményes támadójátékuk révén a szünetre már 6 gólos előnyre tettek szert (18–12). A 2. játékrész elején a Nagyváradnak sikerült közelebb kerülnie ellenfeléhez az eredményjelzőn, azonban az utolsó 10 percben a Nagybánya megrázta magát és végül 37–29-es arányban megnyerték a találkozót. A összecsapás legjobbja a nagybányai Tomas Cip volt, aki 6 alkalommal is megzörgette a vendégek hálóját. A váradiaknál a legeredményesebb kézilabdázók Szász Csongor, Valentin Ivancenco és Ciprian Aungurenci voltak 5–5 találattal. Cosmin Liberț tanítványai ezzel a pontvadászat utolsó pozíciójában végeztek és simán kiestek, a bajnokságot 1 győzelemmel, 1 döntetlennel, illetve 24 vereséggel zárták.