Sport

2023.05.02. 09:06

Fél lábbal a döntőben a vízilabdázók

Fotó: Jósa Attila

A legnagyobb jóindulattal sem lehet kijelenteni, hogy a nagyváradiakat lázba hozta a férfi vízilabda Szuperliga elődöntője, melyen a VSK a Bukaresti Dinamo gárdáját fogadta a párharc első két mérkőzésén. A pénteken lejátszott első találkozón mintegy 400 néző foglalt helyet a Ioan Alexandrescu Olimpiai Uszoda lelátóin, a hangulatot pedig az sem fokozta, hogy az első percekben a vendégek akarata érvényesült. Két gyors góllal a Dinamo került 2–0-ás előnybe, szerencsére a VSK időben ébredt és még a negyed vége előtt megfordította az állást, Vancsik, Asanovic és Mihnea Gheorghe találataival. A második negyedben a váradiak nem hagytak kétséget afelől, hogy jobb csapatot alkotnak ellenfelüknél, a 4–1-es részeredmény után így félidőnél már 7–3-ra vezettek a piros-kékek. A harmadik negyed kiegyenlített játékot és 1–1-es eredményt hozott, Ciprian Cîmpianu pedig a keret fiatal játékosainak is lehetőséget adott a bizonyításra. Darian Luncan és Andrei Marinescu a záró negyedben szépségdíjas gólokkal hálálta meg a bizalmat, a végeredmény 12–6 (3–2, 4–1, 1–1, 4–2) lett a VSK javára. Mihnea Gheorghe 3 góllal, Silvian Colodrovschi és Bogdan Remes 2-2 góllal, Mateja Asanovic, Tiberiu Negrean, Darian Luncan, Levente Vancsik és Andrei Marinescu egy-egy góllal vette ki a részét a győzelemből. Szombaton délben ismét összecsaptak a felek, a találkozóra meglepő módon még a péntekinél is kevesebb néző látogatott ki, nagyjából háromszázan érezték úgy, hogy a hosszú hétvégén remek program lehet egy vízilabda-mérkőzés megtekintése. A meccs első gólját ezúttal is a Dinamo szerezte, de a váradiak ismét három góllal válaszoltak, Dragomirescu, Asanovic és Mihnea Gheorghe volt eredményes. A második negyedben Szabó István pillanatai következtek, a balkezes játékos két gólt is szerzett rövid időn belül, ezzel már 5–1 állt az eredményjelzőn. A harmadik negyed is egyértelműen a nagyváradiakról szólt, akik nyolc perc alatt ötször találtak be, és csak egy gólt kaptak, így nyolc perccel a vége előtt 11–4- es állásnál gyakorlatilag eldőlt a mérkőzés. A pénteki mérkőzéshez hasonlóan az utolsó negyedben Cirian Cîmpianu edző bevetette a csapat legfiatalabb tagjait, akik ezúttal is betaláltak, Ianis Soponar és Andrei Marinescu révén, mindketten büntetőből. A VSK 15–7 (3–1, 3–2, 5–1, 4–3) arányban kiütötte ellenfelét, és készülhet a párharc harmadik felvonására, melyet május 10-én Bukarestben rendeznek. A negyedik mérkőzésen, ha még szükség lesz rá (a párharc az egyik fél három győzelméig tart), szintén a Dinamo a pályaválasztó. A másik elődöntőben a Steaua 2–0-ra vezet a Rapid ellen, miután 16–5-re, illetve 18–5-re győzött az első két mérkőzésen.