Helyi sport

2022.10.27. 17:08

Egyre jobb formába lendülnek a kosarasok

Remek második félidei teljesítményének köszönhetően 22 ponttal győzte le belga ellenfelét a VSK U szerda este a Nagyvárad Arénában.

Forrás: CSM Oradea/Facebook

Az idény eddigi legfontosabb mérkőzését játszotta szerda este a Nagyváradi VSK U kosárlabdacsapata, a FIBA Európa-kupa csoportkörének harmadik fordulójában a belga Kangoeroes Mechelen gárdája volt a piros-kékek vendége. A belga élcsapat az első két fordulóban két győzelmet aratott, a „Kenguruk” hazai pályán nagy meglepetésre a francia Cholet Basket együttesét is legyűrték (88–85), így egy esetleges nagyváradi győzelmük már szinte biztos továbbjutást ért volna.

Ezúttal sem teltek meg a Nagyvárad Aréna lelátói, így nagyjából 2300 néző figyelhette, amint a belgák egyre jobban elhúznak a találkozó elején (14–21). Szerencsére Cristian Achim még időben rendezte a sorokat, így az első negyed 24–24-es döntetlen állásnál ért véget. A második negyed is kiegyenlített játékot hozott, a játékrészt Richard remek kosara zárta le, egypontos előnyhöz juttatva a hazaiakat (45–44).

A harmadik negyed nem várt fordulatot hozott, bár a 25. percben még a vendégeknél volt az előny (55–59), a VSK U játékosai Carter vezetésével parádés öt percet produkálva egy 20–5-ös részeredménnyel megfordították az állást, sőt, 11 pontos előnnyel fordulhattak rá az utolsó 10 percre (75–64). A mérkőzés utolsó szakaszában már csak egy csapat volt a pályán, a negyedik negyedben is látványosabbnál látványosabb kosarakat szerzett a VSK U és végül a továbbjutás szempontjából is kedvező, 22 pontos győzelmet aratott. A váradi csapatban több kiváló egyéni teljesítmény is akadt, Justin Carter 19 pontot és 7 lepattanót, Kris Richard 19 pontot és 4 asszisztot, Mark Ogden pedig két statisztikai kategóriában is kétszámjegyű eredményt ért el, 19 pontja és 10 lepattanója az idény első dupla dupláját jelentette az amerikai légiós számára. A litván Donatas Tarolis 17 pont mellett 4 lepattanót, míg Erick Neal 10 pontot és 6 gólpasszt jegyzett. A csoport másik meccsén beigazolódott a papírforma: Rilski Sportist Szamokov – Cholet Basket 65–83. A következő fordulóban a Nagyváradi VSK U az éllovas Cholet Basket együttesét fogadja az Arénában november 2-án, szerdán.