Feljutás

2021.03.14. 12:24

Fontos győzelemmel indította a CAO a tavaszi hadjáratot

Szombati győzelmével pontszámban beérte a tabellán legfőbb riválisát a nagyváradi csapat.

Fotó: A szerző felvétele

Hosszúra nyúlt, közel négy hónapos szünet után szombaton folytatódtak a küzdelmek a labdarúgó III. Ligában. A Nagyváradi CAO egyből egy rangadóval indította a tavaszi idényt, ellenfele a tabella második helyén álló Nagybányai Minaur volt. A vendég nagybányaiak keretében nem volt jelentős „mozgolódás” a téli szünet alatt, a kispadon viszont fontos személyi változás történt, ugyanis a szakmai munkáért decembertől a magyar labdarúgó válogatott egykori játékosa, az edzőként korábban több elsőosztályú magyar és román klubnál szerepet vállaló Vasile Miriuță lett a felelős. A zöld-fehérek keretéhez télen csatlakozó Roșu és Codoban egyből a kezdőcsapatban kaptak helyet és mint utólag kiderült, ez nyerő húzásnak bizonyult Florin Farcas vezetőedző részéről.

A szombati mérkőzés első harminc perce említésre méltó esemény nélkül telt el, ekkor Codoban szöktette a leshatáron kilépő Hosut, aki látványos kezdősebességét kihasználva métereket vert védőjére és higgadtan helyezett Gudea kapujába (1-0).

A második félidő elején ismét Hosu volt a főszereplő, többször is remek labdákkal játszották meg társai, a rossz labdaátvételek miatt azonban meghiúsultak a lehetőségek. A semmiből egyenlített a Minaur a 66. percben, Donca 20 méteres átlövése a bal kapufa mellett vágódott Verdeș hálójába (1-1). Kissé hitehagyottan lendült ismét támadásba a CAO, a nagybányaiaknak viszont tökéletesen megfelelt az egy pont, a vendégek a gólon kívűl egyetlen veszélyesebb helyzetet sem alakítottak ki a kilencven perc alatt. Mikor már mindenki elkönyvelte a döntetlent, a hosszabbítás perceiben a bal oldalon megiramodó Hosu a középen érkező Codobanhoz továbbította a labdát, aki egy remek labdaátvétel után 27 méterről kilőtte a bal felső sarkot (2-1). A Lippai Șoimiitól érkezett 32 éves játékos igazi nyerőembernek bizonyult, gólja és gólpassza miatt döntő érdemei voltak a három pont megszerzésében. Győzelmével a CAO beérte a táblázaton a Minaurt, és joggal reménykedhet abban, hogy a tavaszi idény végén ott lehet a rájátszást érő első két hely egyikén.

Döntetlen a megyei rangadón

Pontosztozkodással zárult Váradszentmártonban a „házigazda” Luceafărul és a Váradszentmártoni CSC mérkőzése. Bár a CSC kétszer is vezetést szerzett, a fiatal váradi csapat a friss igazolás, a brazil Vinicius és Balogh révén mindkétszer egyenlíteni tudott.