Másodosztály

2022.02.23. 10:05

Nem bírták a hajrát a kézisek

J. A.

A férfi kézilabda másodosztály felsőházi rájátszásának harmadik fordulójában végre hazai pályán is bemutatkozhatott a Nagyváradi VSK kézilabdacsapata. Az örömbe némi üröm is vegyült, mivel meglepetésre a mérkőzés végén a vendég Resicabányai VSK örülhetett a győzelemért járó pontoknak. Végig szoros volt az eredmény alakulása, a váradiak félidőben még két góllal vezettek (16–14), a vendégek a 47. percben egyenlítettek (24–24), majd két gyors góllal a vezetést is átvették és ezt az előnyt nem is engedték ki a kezükből a mérkőzés végéig (29–31). George Tăutu, a VSK vezetőedzője a mérkőzés után a játékvezetők botrányos ítéletei mellett a VSK játékoskeretének hiányosságaiban látta a vereség okát. „Mateaş, Munteanu, és Sfârlea továbbra sem bevethető, ráadásul Szabó vállsérüléssel bajlódott az elmúlt napok során, így sokszor az edzések megtartása is nehézségekbe ütközött” – fakadt ki a váradi tréner a fiaskó után. A rájátszás negyedik körében Nagyváradi VSK ismét idegenben lép majd pályára, a Segesvári VSK vendégeként.